O mnie

Nazywam się Maciej Goliszewski. Pochodzę z Pogórza Ciężkowickiego a mieszkam na stałe na malowniczej Żywiecczyźnie. Fotografia jest moją pasją.

Upływu czasu nie da się zatrzymać aczkolwiek ważne momenty można utrwalić. Fotografia pozwala zatrzymać czas, ważne chwile, wydarzenia z życia naszego lub naszych najbliższych. Do takich zdjęć chętnie wracamy, gdyż stanowią one cząstkę nas samych – będą one zawsze przypominać nam jakiś wycinek życia, który bez udokumentowania szybko ulotniłby się w natłoku bieżących spraw.

Moja przygoda z fotografią rozpoczęła się właściwie już w latach 80tych, kiedy to jako dziecko towarzyszyłem ojcu przy wywoływaniu zdjęć w ciemni. Zapach odczynników oraz czerwone ciemniowe światło pamiętam doskonale do dziś. Na początku lat 90tych zacząłem stawiać pierwsze kroki na standardowym aparacie analogowym marki Zenit. Potem przesiadłem się na wspaniałą, niezniszczalną praktikę (obydwa aparaty leżą w moim pokoju na honorowym miejscu). Jako że świat idzie naprzód, technika cyfrowa otwarła przede mną nowe możliwości. Dlatego obecnie fotografuję na lustrzankach cyfrowych marki nikon, niemniej jednak chętnie wykorzystując przy tym stare nawyki zdobyte na analogowych lustrzankach.

Do każdego zlecenia staram się podchodzić indywidualnie – dlatego jeżeli jest to jest możliwe staram się na początku spotkać z Klientem by jak najlepiej poznać jego oczekiwania. Zadowolenie Klientów ze zdjęć oraz moje portfolio, które sukcesywnie się powiększa, dają wiarę w sens tego, co robię oraz motywują do dalszego rozwoju.

Posiadam ukończone kursy pracy z modelką oraz kursy fotografii portretowej w krakowskiej szkole Kadratowo; wystawy: Żywiec „Niecodzienna codzienność” 2016; „Kolorowa Szkoła” 2017;  Jastrzębie-Zdrój „W krainie masek” 2017; „Na Milówkach” 2017;  nagrody i wyróżnienia: II miejsce w kategorii Dobre praktyki; Wieś Województwa Śląskiego Okiem Obiektywu; Katowice, 2012; III miejsce w kategorii: reportaż; Obiektywnie Śląskie, Katowice, 2015. Akredytacja na XX Bielskiej Zadymce Jazzowej, luty 2018.