O mnie

Nazywam się Maciej Goliszewski i jest mi niezmiernie miło że gościsz na mojej stronce ;) Fotografia jest moją pasją i zawodem.

Upływu czasu nie da się zatrzymać aczkolwiek ważne chwile można utrwalić. Fotografia pozwala zatrzymać czas, ważne momenty, wydarzenia z życia naszego lub naszych najbliższych. Do zdjęć chętnie wracamy, gdyż stanowią one cząstkę nas samych – będą one zawsze przypominać nam jakiś wycinek życia, który bez udokumentowania szybko ulotniłby się w natłoku bieżących spraw…

Moja przygoda z fotografią rozpoczęła się właściwie już w latach 80tych, kiedy to jako dziecko towarzyszyłem ojcu przy wywoływaniu zdjęć w ciemni. Zapach odczynników oraz czerwone ciemniowe światło pamiętam doskonale do dziś. Na początku lat 90tych zacząłem stawiać pierwsze kroki na analogowym zenicie. Potem przesiadłem się na wspaniałą, niezniszczalną praktikę (obydwa aparaty mam do dziś). Jako że świat idzie do przodu, technika cyfrowa otwarła nowe możliwości w fotografii. Diametralnie zmieniła się filozofia pracy – można pozwolić sobie na więcej ujęć z których można wybrać te najlepsze. Obecnie fotografuję na lustrzankach cyfrowych nikona, do których „zapinam” głównie tzw. jasne obiektywy pozwalające pracować w trudnych warunkach oświetleniowych oraz operować małą głębią ostrości, która nadaje zdjęciom wspaniałą plastykę. Niemniej jednak wykonując zdjęcia w technice cyfrowej chętnie wykorzystuję stare nawyki wypracowane właśnie na lustrzankach analogowych.

Do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie – dlatego przed przystąpieniem do pracy staram się spotkać z Klientem, by jak najlepiej poznać i zrozumieć jego oczekiwania. Zadowolenie Klientów z moich zdjęć oraz portfolio, które sukcesywnie się rozrasta, dają wiarę w sens tego co robię oraz motywują do dalszego rozwoju.

Ukończone kursy: „Praca z modelką” „Kurs fotografii portretowej”, Kraków, Kadratowo. Wystawy: Żywiec „Niecodzienna codzienność” 2016; „Kolorowa Szkoła” 2017;  Jastrzębie-Zdrój „W krainie masek” 2017; „Na Milówkach” 2017. Nagrody i wyróżnienia: II miejsce w kategorii Dobre praktyki; Wieś Województwa Śląskiego Okiem Obiektywu; Katowice, 2012; III miejsce w kategorii: reportaż; Obiektywnie Śląskie, Katowice 2015.

Wybrane akredytacje: Nowohuckie Centrum Kultury Art Color Ballet XI 2017, Lotos Jazz Festival 20 Bielska Zadymka Jazzowa II 2018, Tydzień Kultury Beskidzkiej Żywiec 2018, Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego IV 2019, Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego X 2021, Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego IV 2022.