O mnie

Nazywam się Maciej Goliszewski. Mieszkam na malowniczej Żywiecczyźnie. Fotografia jest moją pasją i równocześnie zawodem.

Upływu czasu nie da się zatrzymać aczkolwiek ważne momenty można utrwalić. Fotografia pozwala zatrzymać czas, ważne chwile, wydarzenia z życia naszego lub naszych najbliższych. Do takich zdjęć chętnie wracamy, gdyż stanowią one cząstkę nas samych – będą one zawsze przypominać nam jakiś wycinek życia, który bez udokumentowania szybko ulotniłby się w natłoku bieżących spraw.

Moja przygoda z fotografią rozpoczęła się właściwie już w latach 80tych, kiedy to jako dziecko towarzyszyłem ojcu przy wywoływaniu zdjęć w ciemni. Zapach odczynników oraz czerwone ciemniowe światło pamiętam doskonale do dziś. Na początku lat 90tych zacząłem stawiać pierwsze kroki na standardowym aparacie analogowym marki Zenit. Potem przesiadłem się na wspaniałą, niezniszczalną praktikę (obydwa aparaty mam do dziś). Jako że świat idzie do przodu, technika cyfrowa otwarła nowe możliwości w fotografii. Dlatego obecnie fotografuję na lustrzankach cyfrowych Nikona, do których staram się „zapinać” głównie tzw. jasne obiektywy pozwalające operować małą głębią ostrości dającą wspaniały plastyczny efekt. Robiąc zdjęcia chętnie wykorzystuję stare nawyki zdobyte na analogowych lustrzankach.

Do każdego zlecenia staram się podchodzić indywidualnie – dlatego przed przystąpieniem do pracy staram się spotkać z Klientem, by jak najlepiej poznać i zrozumieć jego oczekiwania. Zadowolenie Klientów ze zdjęć oraz moje portfolio, które sukcesywnie się rozrasta, dają wiarę w sens tego, co robię oraz motywują do dalszego rozwoju.

Ukończone kursy: „Praca z modelką” „Kurs fotografii portretowej”, Kraków. Wystawy: Żywiec „Niecodzienna codzienność” 2016; „Kolorowa Szkoła” 2017;  Jastrzębie-Zdrój „W krainie masek” 2017; „Na Milówkach” 2017. Nagrody i wyróżnienia: II miejsce w kategorii Dobre praktyki; Wieś Województwa Śląskiego Okiem Obiektywu; Katowice, 2012; III miejsce w kategorii: reportaż; Obiektywnie Śląskie, Katowice, 2015. Akredytacje: Nowohuckie Centrum Kultury Art Color Ballet XI 2017, Lotos Jazz Festival 20 Bielska Zadymka Jazzowa II 2018, Tydzień Kultury Beskidzkiej, Żywiec 2018.