O mnie

Nazywam się Maciej Goliszewski. Pochodzę z Pogórza Ciężkowickiego a mieszkam na stałe na malowniczej Żywiecczyźnie. Fotografia jest moją pasją i zawodem.

Upływu czasu nie da się zatrzymać aczkolwiek ważne momenty można utrwalić. Fotografia pozwala zatrzymać czas, ważne chwile, wydarzenia z życia naszego lub naszych najbliższych. Do takich zdjęć chętnie wracamy, gdyż stanowią one cząstkę nas samych – będą one zawsze przypominać nam jakiś wycinek życia, który bez udokumentowania szybko ulotniłby się w natłoku bieżących spraw.

Moja przygoda z fotografią rozpoczęła się właściwie już w latach 80tych, kiedy to jako dziecko towarzyszyłem ojcu przy wywoływaniu zdjęć w ciemni. Zapach odczynników oraz czerwone ciemniowe światło pamiętam doskonale do dziś. Na początku lat 90tych zacząłem stawiać pierwsze kroki na standardowym aparacie analogowym marki Zenit. Potem przesiadłem się na wspaniałą, niezniszczalną praktikę (obydwa aparaty leżą w moim pokoju na honorowym miejscu). Jako że świat idzie do przodu, technika cyfrowa otwarła nowe możliwości w fotografii. Dlatego obecnie fotografuję na lustrzankach cyfrowych Nikona, do których „zapinam” tzw. jasne obiektywy. Niemniej jednak chętnie wykorzystuję przy tym stare nawyki zdobyte na analogowych lustrzankach.

Do każdego zlecenia staram się podchodzić indywidualnie – dlatego jeżeli jest to jest możliwe staram się na początku spotkać z Klientem by jak najlepiej poznać i zrozumieć jego oczekiwania. Zadowolenie Klientów ze zdjęć oraz moje portfolio, które sukcesywnie się rozrasta, dają wiarę w sens tego, co robię oraz motywują do dalszego rozwoju.

Kursy: „Praca z modelką” „Kurs fotografii portretowej”, Kadratowo, Kraków. Wystawy: Żywiec „Niecodzienna codzienność” 2016; „Kolorowa Szkoła” 2017;  Jastrzębie-Zdrój „W krainie masek” 2017; „Na Milówkach” 2017. Nagrody i wyróżnienia: II miejsce w kategorii Dobre praktyki; Wieś Województwa Śląskiego Okiem Obiektywu; Katowice, 2012; III miejsce w kategorii: reportaż; Obiektywnie Śląskie, Katowice, 2015. Akredytacje: Nowohuckie Centrum Kultury Art Color Ballet XI 2017, Lotos Jazz Festival 20 Bielska Zadymka Jazzowa II 2018, Tydzień Kultury Beskidzkiej, Żywiec 2018.